Hendaiako 2023ko txapeldunen trofeoak

Gure kirolariak eta gure klubak Hendaiako Herriaren harrotasuna dira. Urtarrilaren 20, ostiralean, saritu ditugu 2022an mundu mailan, Europa mailan, nazio mailan, eskualde mailan edota departamendu mailan arrakastatsu izan diren 167 txapeldunak. Ohi ez den zerbait egin du ere Herriak, Zarpai Banda omendu baitu lortu dituen «Trompette d’or» eta «Bandas y peñas création» sariengatik.

Hendaiako judo kluba

  • Penedo MARCOS, junior kategoriakoa: gerriko beltz 1. DAN maila eskuratu du
  • Julien JACQUOT kadete kategoriakoa: gerriko beltz 1. DAN maila eskuratu du eta nazioko ranking list delakoan sailkatua izan da – 3. postua lehen mailako Departamendu txapelketan – lehen mailako Akitania Berriko txapelketan sailkatua – 7. postua nazio mailako Lormont-eko txapelketan (A labela) – 2. postua Coulounieix Chamiers-eko eskualde mailako txapelketan.
  • Nora NAVAJAS, gaztetxo kategoriakoa: 1. postua departamendu txapelketan – 2. postua Hego Akitaniako txapelketan – 3. postua Akitania Berriko txapelketan – Frantzia mailako banakako kopan sailkatua. Frantzia mailako taldekako koparako departamenduaren taldean sailkatua
  • Manon FAGOT, gaztetxoen kategoriakoa: 3. postua Departamendu txapelketan –Frantzia mailako taldekako koparako Departamenduaren taldean sailkatua
  • Giorgia DI SPIGNO gaztetxo kategoriakoa: 3. postua Departamendu txapelketan; Hego Akitaniako txapelketarako sailkatua – 5. postua Hego Akitaniako txapelketan
  • Alejandra GONZALEZ, gaztetxoen kategoriakoa: Departamendu txapelduna, Hego Akitaniako txapelketarako sailkatua

hendaiako igeriketa kluba

  • Katixa BARROS (2012): igerilari osoaren irabazlea Departamendu eta Eskualde mailan. Bigarren eskualde mailan 400 metro askeko modalitatean
  • June URBELTZ (2011): Departamendu txapelduna 50 eta 100 metro bizkar modalitateetan eta Departamenduko bigarrena 50 eta 100 metro bular modalitateetan; Eskualdeko bigarrena 50 eta 100 metro bizkar modalitateetan
  • Uxue AGUIRRE (2011): Departamendu txapelduna 50, 100, 200 bular modalitateetan eta 400 metro askeko modalitatean; Eskualde txapelduna 200 metro bular modalitatean eta eskualdeko bigarrena 50 eta 100 metro bular modalitateetan
  • Lucas GARCIA (2010): Departamendu txapelduna 100 eta 200 metro bizkar modalitateetan eta 200, 400, 800, 1500 metro askeko modalitateetan; Eskualde txapelduna 200 metro bizkar modalitatean eta hirugarren 400, 800, eta 1500 metro askeko modalitateetan eta Departamenduko errekorra 1500 metro askeko eta 800 metro askeko modalitateetan
  • Ines GARCIA (2009): Departamendu txapelduna 50, 100, 200 metro bizkar modalitateetan eta 50, 100 metro tximeleta modalitateetan; Eskualde txapelduna 50, 100, 200 bizkar modalitateetan eta Departamendu errekorra 200 metro bizkar modalitatean; uztailean, Pauen, egin Frantziako gazte txapelketarako sailkatua (Finalista B 50 eta 200 metro bizkar modalitateetan; Finalista A 100 metro bizkar modalitatean eta 5. Postua eskuratua); Chartres-en , 2023ko apirilean egitekoa den Frantziako junior txapelketarako sailkatua

ENDAIKA

  • Jessica BERRA: Frantziako txapelduna 2021ean (Grau du Roi) eta 2022an (Agde), Brontzezko medaila Mundu Txapelketan 2021ean (Oeiras – Portugal), Mundu txapelduna 2022an (Saundersfoot – Gales)
  • Elur ALBERDI: Mundu txapelduna 2022an (Racice – Txekiar Errepublika): PR3 bina arrauneko biko mistoan; Nazio mailan: Frantziako txapelduna 2021an (Grau du Roi): PR3 bina arrauneko biko mistoan; Frantziako bigarrena 2021ean, Indoor 2000 metroetan, Frantziako txapelduna 2021ean, Indoor 500 metroetan; Frantziako bigarrena 2022an, Indoor 2000 metroetan; Frantziako txapelduna 2022an, Indoor 500 metroetan; Frantziako txapelduna 2022an (Cazaubon), Skiff PR3 proban.
  • Vincent ERBANI: Frantziako txapelduna 2021ean (Grau du Roi), PR3 bina arrauneko biko mistoan.

HENDAIA BIDASOA SURF KLUBA

  • Anouk CHENNEAUX: Akitania Berriko txapelduna 2021ean (Tarroen kategoria), Euskal Kostaldeko txapelduna eta Akitania Berriko txapelduna 2022an (gaztetxoen kategoria)
  • Clara HIRIGOYEN: 1. postua «Regroupement 64» delakoan – 3. postua Akitania Berriko 2021eko txapelketan (gaztetxoen kategoria), 3. postua Frantziako 2022ko txapelketan: Euskal Kostaldeko txapelduna – Akitania Berriko txapelduna 2022an eta Frantziako bigarrena 2022an (kadete kategoria)
  • Liher GELEDAN: Departamenduko bigarrena, Akitania Berriko txapelduna – eta 5. postua Frantziako txapelketan 2022an (gaztetxoen kategoria)
  • Inigo MADINA: Frantziako bigarrena 2021ean, kadete gisa (gaztetxo gainsailkatua); 2022an, Munduko bigarrena, Europako bigarrena – Frantziako bigarrena (kadete kategoria)
  • Lily HIRIGOYEN: 1. postua «Regroupement 64» delakoan, 3. postua Akitania Berriko 2021eko txapelketan eta 4. postua Frantziako 2022ko txapelketan (Tarro kategoriakoa, gaztetxo gisa gainsailkatua)
  • Leila MARTINEZ: Surf -(Tarro kategoria) Departamendu txapelduna 2022an
  • Mael MARTINEZ: Bodyboard – (gaztetxo kategoria) Frantziako txapelduna 2021ean. 2022an: (gaztetxo kategoria) ,3. postua Frantziako txapelketan, 3. postua Akitania Berriko txapelketan; euskal Kostaldeko txapelduna
  • Unai LOBATO: Surf- 2022an  (gaztetxo kategoria), 2. postua Departamenduko lurraldeko irekian
  • Alai RODRIGUEZ: Surf – 2022an (gaztetxo kategoria), 1. postua Departamendu sailkapenean
  • Pauline DILISQUER Itsas hegiko ibilketa – Frantziako eta Akitania Berriko txapelduna 2022an, 100 metroko lasterketan eta Akitania Berriko txapelduna eta 3. Frantziako txapelketan bakarkako 200 metroko lasterketan; Europako txapelduna AquaWalking delakoan arraun motzekiko 50 metroko lasterketan

HENDAYE SAUVETAGE CÔTIER – LES CORSAIRES

  • Eléna GUINE (gaztetxoen kategoria): Frantziako txapelduna 100 metroko tubo buiako Nat 2 deitu proban;  3. postua Frantziako txapelketako ohol bidezko sokorrirako aldizkako lasterketan; 3. postua Frantziako txapelketako 100 metroko panpin eta hegatsekiko Nat 1 deitu proban
  • Saioa MIURA (gaztetxoen kategoria): 3. postua Frantziako txapelketako ohol bidezko sokorrirako aldizkako lasterketan; 2. postua Frantziako txapelketako 100 metroko panpin eta hegatsekiko proban; 2. postua 100 metroko tubo buiako proban «French Rescue» delakoan.
  • Lorea FERNANDEZ  (gaztetxoen kategoria),  3. postua Kayak proban «French Rescue» delakoan
  • Numa ESPOSITO  (gaztetxoen kategoria), 2. postua Frantziako txapelketako N2 delakoaren oztopodun 200 metroen proban
  • Lide LANZ ASTIGARRAGA (xito kategoria) 1. postua Frantziako departamenduen kopan
  • Aitana MARTIARENA (Tarroen kategoria) 2. postua Frantziako departamenduen kopan
  • Iago SANCHEZ CHEN (xito kategoria) 1. postua Frantziako departamenduen kopan
  • Noah SANCHEZ CHEN (xito kategoria) 1. postua Frantziako departamenduen kopan

LES ÉGLANTINS

  • U13-A TALDEA: 3. postua Departamendu txapelketan. Denboraldi bat elite mailan egin ondoren, eskualde mailako lekua eskuratu dute.

STADE HENDAYAIS ESKUBALOIA

  • EMAKUMEZKO SENIORRAK: Departamenduko txapeldunak.
  • 15 urtez peko NESKAK: Departamenduko txapeldunak.

hendaiako tenis kluba

  • Enzo CALDERON – Imanol GLASER – Unai IZAGUIRRE: 11/12 urteko mutilen kategoria: Departamenduko txapeldunak
  • Kyara HUNTINGDON – Victoria ROMERO – Alba YATTARA: 11/12 urteko nesken kategoria: Departamenduko bigarrenak
  • Lukas CABUE – Aimar DORRONSORRO – Aitor DORRONSORRO – Julen PITEL: 15/18 urteko mutilen kategoria: Departamenduko txapeldunak

hendaiako mahai tenisa

  • Mateo PRADA: 2022an, 3. postua gazteen 64 txapelketan T4 sailean eta taldekako txapelduna Eskualde aitzineko mailan. Eskualde 3 mailara igotzea.
  • Unai EIZAGUIRRE: 2022an, Taldekako txapelduna Eskualde aitzineko mailan eta Eskualde 3 mailara igotzea – Finalak departamendu sailkapenean
  • Ander BERISTAIN: 2022an, Taldekako txapelduna Eskualde aitzineko mailan eta Eskualde 3 mailara igotzea.
  • Estelle DA COSTA: 1. postua gazteen 64 txapelketan, T3 sailean, nesketan, eta 3. postua gazteen 64 txapelketan, T3 sailean, talde mistoetan
  • Louane TENANT ALVES: 1. postua gazteen 64 txapelketan, T1 sailean, nesketan

UNSS IRANDATZ kolegioa

  • ESKUBALOIA: 15 urtez pekoak: Sarah LAHITETE – Sohanne LAURENT – Nahia FADON – Ohiane PELISSIER – Maitane GOYA – Jihen DJOUMAD – Pantxika SAGARZAZU – Fatou THIAM -Ryanna GUEFFE – Amaia MODET – Lucie FERRER – Irati MICHELENA – Patxiku ARAMBURU: Departamenduko bigarrenak – Akademiako bigarrenak – Frantziako bigarrenak 2022an.
  • TALDEKAKO KIROL SOKORRIA: Saioa MIURA – Lorea FERNANDEZ FAIVRE CHALON – Jon ERGUIN -Numa ESPOSITO – Jon ROUSSETTE MARIE: Departamenduko txapeldunak – Akademia txapeldunak – 3. postua Frantziako txapelketan 2022an
  • TALDEKAKO SURFA: Maël MARTINEZ DANJOU – Lorea BERTIERE – Lucca CREO PARADA – Paul REY – Théo POURNIN: Departamenduko bigarrenak – Akademiako bigarrenak – 4. postua Frantziako txapelketan 2022an

UNSS SAINT-VINCENT kolegioak

  • TALDEKAKO SURFA: Lily HIRIGOYEN, Alai RODRIGUEZ ALBENIZ, Unai LOBATO HILARIO, Maxence GARCIA BECERRA eta Matt ACITORES (epailea): Frantziako bigarrenak 2022an

HENDAia saskibaloia

  • G2 SENIORRAK: Departamenduko D4 txapeldunak
  • U15 NESKAK: Beti irabazle eskualde mailako bigarren fasean

ZARPAI BANDA

  • «BANDAS Y PEÑAS CRÉATION» SARIA
  • «TROMPETTE D’OR» SARIA (musikaren 1. saria)
  • Ihintza Martinez, Lorea Rodriguez, Diego Molinari, Lucas Molinari, Anouk Molinari, Ana Couartou, Tristan Lafon, Chloé Lafitte, Lili Pujos

Biba zuek guztiak.

Navigation de l’article